Minu blogist

Tegelen emalt ja memmelt saadud rahvariiete korrastamisega.

Viru-Nigula komplekti sain nii et seal oli kaks vööd, seelik ja heegeldatud pitsidega käised. Kumbki vöö ei olnud õige vöö vaid osutusid Tartu kandi vöödeks. Nüüdseks olen juurde teinud õige vöö, muud puuduvat ja juurde tellinud tanu. Need rõivad on minu peorõivad.

Lisaks leidus ema kappidest poolik linane tikand mis muutus käisteks ja  leidis aasta hiljem oma puuduva sõbra: valget karva seelikukupongi. Kokku sai Viru-Jaagupi neiu komplekt mida on teinud kolm sugupõlve 25 aastat ja neljas kannab.

Hargla seeliku kudus mu memm mulle kunagi niisama käimiseks. Sellepärast pole ta täislaiuses ega pikkuses. Niiet alguses oli ainult kummiga seelik.  Nüüd on ta rahvuslik trööbaseelik, ikka veel niisama käimiseks.

2015 suvel leiti kappide sügavusest ka Mustjala lapse seelik . Seda seelikut kandsin mina lapsena, jällegi memme kootud. Õmblesin seeliku ümber ja tellisin juurde kirivöö. Siia peab veel särgi õmblema.

2016 saatis memm mulle tema kootud Nõo seeliku ja vöö, ja palus need valmis teha ja ära müüa. Ka ostis mu kallis sõber Liina endale vana Nõo seeliku mille tegin  talle ümber. Memme seeliku õmblesin valmis ja nüüd teen juurde Puhja särki.

Kirjutan siis kõigest sellest pärandvarast ja muust käsitöö- ja rahvariideteemast. Ka haldan Facebooki rahvarõivagruppi , Rahvarõivaste ostu-müügigruppi ja organiseerin Eesti käsitöö klubi Soomes kokkusaamisi. Teretulemast liituma!

Võta ühendust: minuseelik@gmail.com

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s