Täna Eesti käsitöö klubis

Sügisel otsustasin organiseerida käsitöö klubi eestlastele Soomes. Olemegi kord kuus kokku saanud Sello raamatukogu “neukkaris” ja koos käsitööd teinud. Tavaliselt on kohal käinud 4-5 inimest, rääkinud oleme eri teemadel ja mõnikord oleme niisama koos kudunud. Ma tavaliselt proovin ikka teema ette nuputada ja siis natuke proovin seal rääkida. Esimesel korral võtsin kaasa kirivöö raami, ja kohapeal prooviti siis natuke kududa. Otsustasin maikuu kohtumiseks uuesti vöökudumise teema üles võtta, aga juhtus nii et tavaliikmetest kõik teatasid et ei saa tulla. Mõtlesin eile juba kohtumise ära jätmisele, aga kuna raamatukogu ruumid on minu nimel siis läksin ikka kohale. Reklaamisin natuke ka Soome rahvariidefoorumil  võimalust Eesti kirivööd proovida aga arvasin et vist saan ikka ise üksilduses kaks tundi veeta ja oma vöökesega tegeleda.

Aga tuli välja et kohale tuli uus liige, Shay, kes elab Utahis, on hetkel Soomes praktikal ja kes on Eestis elanud ja tahtis hirmsasti kirivöö kudumist õppida.

Ja seda me siis tegimegi kaks tundi. Näitasin ette kuidas kirja korjamine käib ja Shay õppis asja lausa õhust selgeks. Hiljem tuli juurde ka üks Soome proua kes oskas juba vöökudumist aga tahtis näha vööraami. Kaks tundi hiljem oli meil juba 5 cm vigadeta vööd tehtud.

Ma vahepeal juba mõtlesin et kas on mõtet võimelda selle klubiga aga selliste päevade järgi on tunne et ikka olen õigel teel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s