Viru-Nigula juttu, 2

Tanu kohta küsib tanumeister muuseumist järgi. Arvan et tuleb sinise ja musta tikandiga nagu nõuandekojast soovitati. Põlle kohta arvan, et peaks sobima üks sinise ja halliga triibuline kangas millel hoian silma peal.

teha:

 • põlleriie
 • helmed (lukud puudu)
 • aluskleit (õhuke linane tellida)
 • vitssõlg ja silmadega prees
 • tanu tellida
 • uued käised

See uue käiste tegemine sinna hakkab tunduma ikka pikema projektiga. Kusagilt pole ma saanud neid niplispitsi mustreid. Tundub, et tegijad ei taha jagada neid mustreid. Üks lootus on veel kui minna Tartus muuseumi ja vaadata kas eseme mapis on mustrid olemas. Ja käiste õmblemine on ka ikka üks küsimusmärk. Tahan ikka sellist plisseeritud versiooni nagu originaal on, aga kõik valmis esemed mida olen näinud on sellised tavalised, kurrud kaela-augu juures ja kõik. No ei ole seda ilu nendel nagu on originaalil. Arvan et küpsetan seda ideed aastakese kuni saan mustrid kusagilt või siis ehk niplispitsi õpetaja need maha joonistab. Kui pitsid tehtud siis vaatan seda käiste asja ka.

Advertisements

2 thoughts on “Viru-Nigula juttu, 2

 1. Need pitsid ei ole küll nendelt käistelt mida ilmselt silmas pead, aga on ehk abiks kui teha ühe pitsireaga ja geomeetrilise tikandiga käised.

  Like

  • Aitäh, see raamat on mul nüüd ka endal olemas. Lisaks üks tubli Tartu pitsitegija lubas käia mulle muuseumis need pitsid maha joonistamas.

   Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s