Niplispits

Laenasin Helsingi raamatukogust Eesti rahvariiete raamatud ja olen neid nüüd hulk aega uurinud. Minu Viru-Nigula käistel peaks nimelt olema kaks niplispitsi riba. Memme tehtud käistel on sama mustriga heegelpits. Suures tuhinas panin ennast niplispitsi kursustele kirja, tegin sellise ümmarguse arbuusitaolise padja valmis ja proovisin kohe pitsi teha. Puuvillase niidiga ei tulnud hästi välja. Täna siis teine proov, linase niidiga. Nyyd tean juba et niidi peab pulga otsas sõlme panema aga teise rea peal laks ikka valesti. Panin pulgad kokku heegelketiga ja homme harutan. Kursuseni on 1 kuu aega. Niplispitsikoda lubas mulle käiste mustri saata. Tahan Rauma proovitööd teha enne kursust valmis.

Paremad Nööpnoelad pean ostma.

Advertisements

2 thoughts on “Niplispits

  1. Tere,minu ema oli pärit Viru Nigulast.Tahaksin hakata tegema V-N rahvariideid Kas oleks võimalik teie käest saada käiste pitsi mustrit,niplispitsiga ma hakkama ei saa,heegeldamisega saan.Olen uurinud ka tanu tikandeid tänu teile MUISist.,ema oli pärit Varudist,aga kõige lähem tikand on VõrklastAlles ilmus Virumaa rahvariided ,hakkan sealt ka uurima ja tänud Kurriku mustrilehtede eest.Seal on ka V-N tikandid sees.

    Meeldib

    • Tere, Viru-Nigula käiste pits on niplispits, mitte heegeldatud. Käiste ja pitside fotosid näete MUISist. Teie mainitud raamatus on ka väga head fotod.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s